Počet prednášajúcich: 6
Zoradiť:  predvolené  |  od najnovších  |  od najstarších
organizácie: INEKO
počet prednášok: 1, počet realizácií: 24
Riaditeľ INEKO (Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy), predtým analytik INEKO. Do zvolenia za riaditeľa sa venoval predovšetkým analýzam a komentovaniu štrukturálnych reforiem, ako napríklad reformy dôchodkov, zdravotníctva, daní a školstva. Pred rokom 2002 pracoval ako ekonomický redaktor denníka Pravda, predtým tlačovej agentúry SITA. Je absolventom Fakulty managementu UK v Bratislave.
najčastejšie značky: demokracia (1),  (1)
počet prednášok: 1
Mário sa vo Fóre náboženstiev sveta angažuje ako výkonný riaditeľ v záujme rozvoja demokratických hodnôt a pozdvihnutia Slovenska. Po dekáde skúseností v štátnej službe teraz v projekte Fóra zažíva nový rozmer verejnej služby. Okrem toho aj fascinujúcu cestu duchovného rastu, sprevádzanú spoznávaním nových horizontov a skvelých ľudí. Je zakladateľom a čestným prezidentom mimovládnej organizácie Euroatlantické
najčastejšie značky: extrémizmus (1), náboženstvo (1), tolerancia (1)
organizácie: Nenápadní hrdinovia
počet prednášok: 1, počet realizácií: 5
koordinárka, učiteľka. Zameriava sa na obdobie neslobody, totalitné režimy.
najčastejšie značky: demokracia (1), Totalitné režimy (1), osobnosti (1)
organizácie: Nenápadní hrdinovia
počet prednášok: 1, počet realizácií: 5
Pamätníčka, účastníčka Sviečkovej manifestácie. Spolugestorka projektu Nenápadní hrdinovia
najčastejšie značky: demokracia (1), Totalitné režimy (1), osobnosti (1)
počet prednášok: 2
Je absolventom Filozofickej fakulty Moskovskej štátnej univerzity (MGU). V rokoch 1983 – 1993 pôsobil na Univerzite Komenského v Bratislave, v rokoch 1993 – 1997 pracoval v Politologickom kabinete Slovenskej akadémie vied. Je spoluzakladateľom Inštitútu pre verejné otázky (IVO), v ktorom od júna 1997 pracuje. Od februára 1999 je prezidentom IVO. Vedie program Vnútorná politika. V rokoch 1994 – 1998 bol tajomníkom Slovenského združenia pre politické vedy, v rokoch 1996 – 1997 prednášal na Katedre politológie Trnavskej univerzity. Publikoval odborné štúdie v monografiách, zborníkoch a časopisoch na Slovensku, v Českej republike, Rakúsku, Slovinsku, Srbsku, Maďarsku, Francúzsku, Ukrajine, Nemecku, Dánsku, USA, Veľkej Británii a na Taiwane. Pravidelne analyzuje slovenskú politickú scénu v domácich i zahraničných médiách. Od roku 1993 je externým spolupracovníkom Rádio Liberty/Rádio Free Europe. Je spolueditorom a spoluautorom viacerých knižných publikácií vrátane Súhrnnej správy o Slovensku.
najčastejšie značky: demokracia (2), občianska spoločnosť (2), euroatlantická integrácia (2)
organizácie: Nenápadní hrdinovia
počet prednášok: 1, počet realizácií: 5
Predseda OZ Nenápadní hrdinovia. Historik a publicista. Autor popularizačných publikácií o dejinách.
najčastejšie značky: demokracia (1), Totalitné režimy (1), osobnosti (1)