Učiteľky z Ukrajiny v kruhu

Podpora Ukrajincov môže mať aj podobu prípravy na povojnovú obnovu krajiny. Tá nebude iba materiálna, krajina bude popri všetkom možnom potrebovať aj pripravených učiteľov, ktorí budú kvalitnejšie učiť, ale súčasne budú aj dôležitým prvkom v posilňovaní demokracie a v integračnom procese Ukrajiny do EÚ.

Centrum pre európsku politiku pripravilo v dňoch 5. – 10. marca 2023 s partnermi – Zakarpatský inštitút postdiplomového vzdelávania v Užhorode, Ukrajinský inštitút rozvoja vzdelávania v Kyjeve, Teach for Slovakia, v spolupráci s Ministerstvom školstva a finančnou podporou Konrad-Adenauer-Stiftung v Bratislave seminár pre budúcich mentorov na Ukrajine.

Cieľom prvého z dvoch školení bolo nadobudnutie vedomostí a rozvíjanie zručností budúcich mentorov, aby sa pripravili na prácu s učiteľmi, ktorých budú viesť tak, aby zmeny vo vzdelávaní pochopili, osvojili si ich a začali aplikovať v práci so žiakmi. Ukrajinské pedagogičky absolvovali ten istý program, ako slovenskí mentori a mentorky, ktorí dnes pôsobia v šestnástich Regionálnych centrách podpory učiteľov na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *