Esejistická súťaž

Esejistická súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl

Milé učiteľky a učitelia, študentky a študenti,

Nadácia Konrada Adenauera pripravila v spolupráci s partnermi a pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca esejistickú súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl, v ktorej sa chceme venovať téme 30 rokov jednotného trhu v EÚ.

Európsky jednotný trh vznikol v roku 1993 a pre členské krajiny vrátane Slovenska priniesol veľké výhody – slobodu pohybu tovaru, služieb, kapitálu a osôb. Vďaka nemu sa EÚ premenila na jeden z najsilnejších obchodných blokov na svete a občania únie môžu o.i. študovať, žiť a pracovať kdekoľvek v EÚ.

Cieľom súťaže je, aby sa študenti pri písaní eseje vyjadrili k tomu, čo znamená jednotný trh pre Slovensko a pre Európu, a predovšetkým pre nich osobne a pre ľudí, s ktorými sa stretávajú.

Môžu sa tiež zamyslieť nad tým, či a ako je možné jednotný trh vylepšiť, akým smerom by sa mal uberať v budúcnosti, prečo je dôležité jeho zveľaďovanie a ako môže konkurovať iným veľkým svetovým ekonomikám.

Formálne podmienky súťaže sú uvedené v priloženom štatúte, súťaž sa oficiálne začína 11. apríla 2023 a eseje treba zaslať najneskôr 7. mája 2023 v rozsahu 1,5 až 2 normostrany.

Prihliadať sa bude na originálny prístup, vlastný názor a schopnosť argumentácie. Pri odoslaní eseje treba uviesť názov a adresu navštevovanej školy, ako aj emailový a telefonický kontakt, aby sme účastníkov mohli informovať o umiestnení a pozvať osobitne výhercov na oficiálne vyhodnotenie a odovzdanie cien. Všetky podrobnosti sa dozviete na tejto webovej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *