Dejiny propagandy

Dejiny propagandy: od pravekej tlupy po Goebbelsa a Ždanova

Aké poznanie môžeme získať dnes, v dobe internetu a sociálnych sietí, skúmaním propagandy egyptských faraónov alebo stalinského Sovietskeho zväzu? Ľudská psychika sa za tisíce rokov vývoja ľudského druhu zásadne nezmenila, zmenili sa len spoločenské podmienky a technológie.

Prezentáciu s prvkami workshopu vedie Juraj Smatana, stredoškolský učiteľ dejepisu, ktorý historický materiál prepája s aktuálnymi problémami.

Ak ešte nepoznáte základnú štruktúru demagogického prejavu, nepočuli ste Hitlera hovoriť tichým hlasom alebo sa chcete dozvedieť podrobnosti o tom, ako propaganda, PR a reklama hackujú evolučne dôležité vlastnosti nášho mozgu a aké sú možnosti našej obrany, prednáška je určená aj pre vás alebo vašu inštitúciu.

Prednášku je možné objednať si aj v metodickej forme, určenej pre učiteľov dejepisu, jazyka a literatúry, náuky o spoločnosti alebo mediálnej výchovy.

Za prednášku je možné zaradiť aj vedomostný kvíz so súťažou pre družstvá, čím vznikne vzdelávaco-zábavné dopoludnie alebo podvečer.

V prípade záujmu o prednášku, prosím, kliknite na OBJEDNAŤ PREDNÁŠKU alebo napíšte na smatana@gmail.com.

 

Zoznam navštívených škôl

26.11.2019: Obchdná akadémia, Račianska ul., Bratislava
12.11.2019: SPŠ dopravná, Trnava
28.10.2019: SOŠ, Galanta
20.09.2019: Gymnázium, Žilina

 

 

 

Obcianskevzdelavanie.sk prispôsobujeme na mieru vám. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ alebo na akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte s používaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe. Personalizáciu môžete kedykoľvek vypnút v Nastaveniach prehliadača.